Skip to main content
Skip table of contents

Çizimler

Çizimler komutu tıklanarak, oluşturulan kat planları, aplikasyon vb. tüm pencerelerin listesine Çizimler diyaloğundan ulaşılır. Açılan diyalogdan, kat veya çizim pencereleri silinebilir, isimlerini değiştirilebilir ya da o pencere açılabilir.

Ayrıca Çizim Listesi komutundan da iki boyutlu tüm pencere listesine ulaşılır.

Çizimler Komutunun Yeri

Çizimler komutuna Görüntü sekmesi Pencere başlığından ulaşabilirsiniz.

Mevcut pencereler kategorilerine göre sekmelere ayrılmıştır. “Kat planları”, “2B Pencereler”, “Kesitler”, “Paftalar” vb. Hangi kategoriye ait pencereyi seçmek istiyorsanız, o kategoriye ait sekmeyi tıklayın. Listeden istediğiniz pencerenin üstünde farenin sol tuşunu çift tıklayın.  Pencere açılacaktır.

Listede herhangi bir pencere üzerinde farenin sağ tuşuna tıklayın. Açılan menüde Adlandır, Aç ve Sil komutları bulunmaktadır. Adlandır komutu, pencerenin adının değiştirilmesini sağlar. Aynı işlemi pencere yazısının üstünde tek tıklama ile de yapabilirsiniz. Aç, pencereyi açar. Sil, pencereyi siler. (Silme işlemini geri almak mümkün değildir. Eğer bir pencere silinirse, o pencerede tanımlanmış bütün objeler de silinirler).

Çizim Listesi Komutunun Yeri

Çizim listesi komutuna Görüntü sekmesi Pencere başlığından ulaşabilirsiniz.

Aynı zaman da Çizimler sekmesi Pencere başlığı altından da ulaşabilirsiniz.

Komut ikonuna tıkladığınızda çizimlerin yer aldığı liste açılacaktır. İstediğiniz çizim satırına tıklayarak o çizim penceresine geçebilirsiniz.


Sonraki Konu

Kat Listesi

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.