Hol çelik kaplama ayarları, hol ayarları diyaloğu ayarlar sekmesinden Çelik Kaplama butonu tıklanarak değiştirilir. Holün sağ, sol, üst, ön ve arka kısmı için ayrı ayrı çelik kaplama ayarları yapılır.

Çelik Kaplama Ayarlarının Yeri

Çelik kaplama ayarlarını değiştirmek istediğiniz holü seçin ve farenin sağ tuşuna tıklayın. Açılan sağ tuş menüden Özellikler satırını tıklayın.

Genel Ayarlar Sekmesi

Özellikler

Kesit

Kullanılan profil görünür. Listeyi tıklayarak daha önceden tanımlanmış profillerden biri seçilebilir ya da Kesit Yükle butonu tıklandığında açılan diyalogdan yeni bir profil seçilebilir.

Obje adı

Kaplamanın projedeki adıdır.

Renk

Kaplama kenar çizgilerinin rengidir. Farenin sol tuşu ile tıklanıp tuş basılı tutularak açılan renk paleti üzerinde seçim yapılır.

Materyal

Kaplamanın katı modelde  üzerine kaplanacak materyal seçilir. Seçilen materyal ile kaplanır ve katı modelde bu şekilde görüntülenir.

Gerçek doku uzunluğu

Doku uzunluğu girilir. Örneğin; 1 metre girilirse seçilen materyal dokusu genişliği 1 metre olarak alınır ve seçilen obje üzerine kaplanır. Dokunun kare şeklinde olduğu düşünülürse obje yüzeyleri 1x1 ebadında dokular yan yana dizilerek kaplanır.

Statik Sekmesi

Özellikler

Birim ağırlık

Kullanılan malzemeye göre kaplamanın birim ağırlığı girilir.

Kar yükü

Varsa, kar yükü girilir.

Hareketli yük

Listeden hareketli yük için uygun olan değeri seçiniz. Listede çıkan değerler, döşeme yük kütüphanesinde tanımlanmış değerlerdir. Listedeki bir değeri kullanmak yerine başka bir değer kullanacaksanız, listeden "kullanıcı tanımlıyı" seçin ve bir değer girin.

Kullanıcı tanımlı rüzgar yükleri

İsteğe bağlı olarak kaplama elemanlarına istenilen yönlerde rüzgar yükü girilebilir.